Parafia rzymskokatolicka pw. św. Anny w Bieczu

Roraty - Msze święte odprawiane przed wschodem Słońca, podkreślają wyjątkowość tego okresu. Nazwa "roraty" pochodzi od zwyczajowej pieśni na wejście, rozpoczynającej się od słów "Rorate caeli desuper" - Spuśćcie rosę niebiosa. Msza roratnia jest Mszą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu. Ta Msza jest jednym ze znaków szczególnej obecności Maryi w okresie Adewntu, gdyż to Ona oczekiwała Mesjasza w sposób szczególny.
W czasie odprawiania Mszy świętej roratniej zapala się dodatkową świecę, która symbolizuje Patronkę adwentowego oczekiwania - Maryję.

Roraty zgodnie z tradycją będą odprawiane w dni powszednie Adwentu rano o godzinie 700

 

 

 

 

W niedzielę 26 września miało miejsce w całej Polsce liczenie wiernych uczęszczających na niedzielną Eucharystię i przyjmujących Komunię świętą.

W naszej parafii dane są następujące:

LICZENIE WIERNYCH 2021

Na stoliku przy ołtarzu Serca Pana Jezusa są dostępne pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Dziękujemy za ofiary składane przy nabywaniu opłatków.

 

 

 

W niedzielę 5 grudnia o godzinie 18.00 w refektarzu klasztornym odbędzie się spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej - zapraszamy.