Parafia rzymskokatolicka pw. św. Anny w Bieczu

 

 

Z posługą sakramentalną do chorych przed Świętami udamy się w sobotę 23 grudnia od godziny 9.00.

Chorych zgłaszać można do czwartku 21 grudnia włącznie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 

 

 

 

 

 

Roraty - Msze święte odprawiane przed wschodem Słońca, podkreślają wyjątkowość tego okresu. Nazwa "roraty" pochodzi od zwyczajowej pieśni na wejście, rozpoczynającej się od słów "Rorate caeli desuper" - Spuśćcie rosę niebiosa. Msza roratnia jest Mszą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu. Ta Msza jest jednym ze znaków szczególnej obecności Maryi w okresie Adewntu, gdyż to Ona oczekiwała Mesjasza w sposób szczególny.
W czasie odprawiania Mszy świętej roratniej zapala się dodatkową świecę, która symbolizuje Patronkę adwentowego oczekiwania - Maryję.

Roraty zgodnie z tradycją będą odprawiane w dni powszednie Adwentu rano o godzinie 700

Zapraszamy dorosłych, młodzież, szczególnie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz dzieci z lampionami, w tym przygotowujące się do I Komunii świętej.

 

 

 

 

Z Sakramentu Pokuty i Pojednania będzie można skorzystać w okresie przedświątecznym przed porannymi Mszami (630 - 730) i wieczorną (1730 - 1800), a także:

  • 21 grudnia (czwartek): od godziny 900 - 1200 oraz od godziny 1430 - 1800

 

  • 22 grudnia (piątek): Spowiedź w Kolegiacie od godziny 900 - 1200 oraz od godziny 1430 - 1800

 

 

 

 

 

 

W III Niedzielę Adwentu na Mszy świętej o godzinie 10.00 zostanie wniesione do naszej świątyni przez harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju.  Niech to światło rozbłyśnie w naszych domach w wieczór wigilijny. Będzie je można zabrać do domu od niedzieli 17 grudnia (świątynia będzie otwarta w ciągu dnia) do niedzieli 24 grudnia do godziny 12.30.