Parafia rzymskokatolicka pw. św. Anny w Bieczu

Miesiąc maj poświęcony jest szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy w dni powszednie o godzinie 1730, a w niedziele o godzinie 1630 na nabożeństwa majowe.

W ostatnią niedzielę czerwca przeżywać będziemy w naszej parafii jubileusze 25, 50, a może nawet 75-lecia małżeństwa. Wraz z małżonkami podczas dodatkowej Mszy świętej będziemy dziękować Bogu za łaskę sakramentu małżeństwa, jak również prosić Go o jej umocnienie. Będzie to również doskonała okazja do uroczystego odnowienia przysięgi małżeńskiej. Prosimy tegorocznych jubilatów o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Informujemy, że wniosek złożony w ubiegłym roku do Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie dotyczący renowacji jednego z ołtarzy bocznych, w którym znajduje się zabytkowa figura Matki Boskiej ze schyłku XVI wieku został pozytywnie rozpatrzony i przyznano 70 tys. na prace konserwatorskie przy nim. Aby ta iwestycja mogła się rozpocząć potrzebne jest jeszcze 40% własnego wkładu, czyli 46tys. złotych.

Prosimy Was Drodzy Parafianie i i wszystkich, którym bliski jest biecki klasztor o pomoc w sfinasowaniu tych prac.

 

Ofiary na powyższy cel można wpłacać na konto parafii: 76 1020 3453 0000 8602 0319 1962 tytułem RENOWACJA OŁTARZA

We wtorki począwszy od 12 stycznia br. będzie sprawowana o godzinie 18.00 Msza święta zbiorowa za wstawiennictwem św. Antoniego, na którą intencje wypisane na kartce możemy składać w zakrystii do momentu rozpoczęcia się Mszy. Prosimy, aby nie były to intencje za zmarłych tylko za żywych np. rocznicowe, imieninowe, o zdrowie czy dziękczynne.