Parafia rzymskokatolicka pw. św. Anny w Bieczu

 

Informujemy, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach tegorocznego naboru wniosków do programu Ochrona zabytków. Nasz XVII-wieczny klasztor otrzymał dofinansowanie na wymianę okien w kościele w kwocie 140 tysięcy złotych.

Jako Wspólnota zakonna bieckiego konwentu bardzo serdecznie dziękujemy Panu Wicepremierowi Prof. Piotrowi Glińskiemu za udzieloną pomoc finansową do prowadzenia prac przy zabytkowym obiekcie.

 

 

Obecnie trwają prace związane z realizacją przedsięwzięcia jakim jest wykonanie i montaż w zachodniej, frontowej ścianie kościoła witraża Świętej Anny. Dotychczas została wykonana metalowa rama, a w Krakowie w pracowni witraży Testor wykonywane są poszczególne elementy witraża. Poniżej będziemy na bieżąco informować o przebiegu prac.

Każdy kto chciałby wesprzeć to dzieło, może to uczynić poprzez wpłatę dowolnej ofiary na konto parafii:

76 1020 3453 0000 8602 0319 1962

 

Miesiąc maj poświęcony jest szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy w dni powszednie o godzinie 1730, a w niedziele o godzinie 1630 na nabożeństwa majowe do naszej świaątyni. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.