Parafia rzymskokatolicka pw. św. Anny w Bieczu

W pierwszy piątek miesiąca tj. 6 sierpnia kapłani od godziny 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych, którzy zostaną zgłoszeni w kancelarii parafialnej lub zakrystii do czwartku tj. 5 sierpnia włącznie.

We wtorki  o godzinie 18.00 jest sprawowana Msza święta zbiorowa za wstawiennictwem św. Antoniego, na którą intencje wypisane na kartce możemy składać w zakrystii do momentu rozpoczęcia się Mszy. Prosimy, aby nie były to intencje za zmarłych tylko za żywych np. rocznicowe, imieninowe, o zdrowie czy dziękczynne.

Informujemy, że wniosek złożony w ubiegłym roku do Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie dotyczący renowacji jednego z ołtarzy bocznych, w którym znajduje się zabytkowa figura Matki Boskiej ze schyłku XVI wieku został pozytywnie rozpatrzony i przyznano 70 tys. na prace konserwatorskie przy nim. Aby ta iwestycja mogła się rozpocząć potrzebne jest jeszcze 40% własnego wkładu, czyli 46tys. złotych.

Prosimy Was Drodzy Parafianie i i wszystkich, którym bliski jest biecki klasztor o pomoc w sfinasowaniu tych prac.

 

Ofiary na powyższy cel można wpłacać na konto parafii: 76 1020 3453 0000 8602 0319 1962 tytułem RENOWACJA OŁTARZA

Wykonany został przez krakowską firmę Testor projekt witraża św. Anny - Patronki klasztoru i parafii, który umiejscowiony będzie na chórze organowym. Oiary składane przy nabywaniu opłatków na stół wigilijny będą przeznaczone na wykonanie witraża.