Parafia rzymskokatolicka pw. św. Anny w Bieczu

 

 

ODPUST Antoni Copy

 

 

 

 

 

W czwartek 8 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele o godzinie 700, 900 i 1700. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe. Po Eucharystii o godzinie 900, wyruszymy ulicami naszgo miasta z procesją do czterech ołtarzy, która zakończy się w bieckiej Kolegiacie. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

Bardzo prosimy w tym roku o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało mieszkańców ul. Binarowskiej i Nęckówki (ołtarz przy ul. Kazimierza Wielkiego) i mieszkańców ulic Kazimierza Wielkiego i Kolejowej (ołtarz na placu misyjnym).

 

 

 

 

Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele sprawować będziemy przez cały miesiąc czerwiec po wieczornej Mszy świętej z wyjątkiem czwartków (w czwartki o godzinie 1730 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia), a w niedziele o godzinie 1630.

 

 

 

 

27 lutego 2023 roku Sejmiku Województwa Małopolskiego podjął uchwałę nr LXIV/953/23 i rozstrzygnął konkurs Ochrona zabytków Małopolski 2023 udzielając 92 dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze województwa małopolskiego w ogólnej kwocie 4 000 000 zł.

W gronie benificjentów znalazł się także nasz klasztor z dotacją 20 000 zł. na konserwację ołtarza z figurą Sreca Pana Jezusa.