OGŁOSZENIA

PARAFIA I KLASZTOR PW. ŚW. ANNY OO. FRANCISZKANÓW W BIECZU

38-340 Biecz ▪ ul. Kazimierza Wielkiego 2 ▪ tel. (013) 447 18 44 ▪ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ▪ www.franciszkaniebiecz.pl

I Niedziela Adwentu
29 listopad 2020

1. Jak usłyszeliśmy we wprowadzeniu do Liturgii dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotowuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej Roratami, które w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 700. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci.

3. Modlitwy nowennowe przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP odmawiać będziemy w czasie porannych Mszy świętych, a przed Mszą o godz. 640 przez czas nowenny śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu.

4. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Zaplanujmy już dzisiaj spowiedź, a szczególnie te osoby, które nie przystąpiły w tym roku do tego sakramentu i nie przyjęły Komunii świętej w okresie wielkanocnym.

5. Na stoliku są dostępne pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy ich nabywaniu będą przeznaczone na wykonanie witraża św. Anny, którego projekt zobaczyć można przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.

6. Nie będzie w tym roku zbiórki produktów długoterminowych dla potrzebujących. Odbędzie się natomiast akcja Świąteczna pomoc potrzebującym, która polegała będzie na zbiórce do oznaczonych puszek z logo Caritas dowolnych datków w wyznaczonych sklepach: ABC, Pokusa, Sezamek, w Młynie, Delikatesy Centrum oraz w sklepie Pani Ireny Przybyło. Można również złożyć datki na ten cel do puszki przy ołtarzu św. Antoniego.

7. Na stoliku przy opłatkach znajdują się świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 zł. mała świeca i 12 złotych duża.

8. We wtorek 1 grudnia nasza parafia będzie przeżywać całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

Porządek adoracji:

 • od godz. 1000 mieszkańcy Belnej Górnej i Dolnej
 • od godz. 1100 mieszkańcy Przedmieścia Górnego i Dolnego oraz mieszkańcy Nęckówki i ul. Binarowskiej
 • o godz. 1230 przerwa w adoracji z racji pogrzebu
 • od godz. 1400 mieszkańcy ulic: Królowej Jadwigi, Curie-Skłodowskiej, Słonecznej, Jana Pawła II i Parkowej oraz mieszkańcy ulic: Polnej, Kazimierza Wielkiego, Kolejowej i Tysiąclecia
 • od godz. 1500 członkowie Róż różańcowych, członkowie Caritas i Grupa misyjna
 • od godz. 1600 młodzież ucząca się i pracująca, lektorzy, kandydaci do Sakramentu Bierzmowania klasy VII i VIII
 • od godz. 1630 dzieci, zwłaszcza dzieci komunijne, ministranci i kandydaci
 • o godz. 1700 wspólne zakończenie adoracji

9. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca

 • w pierwszy czwartek – od godz. 1700 prywatna adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań, a o godz. 1730 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 • spowiedź święta przed pierwszym piątkiem – w czwartek w czasie adoracji od godz. 1700, a w sam pierwszy piątek – rano od godz. 630 oraz pół godziny przed wieczorną Mszą św. W pierwszy piątek swoimi ofiarami i modlitwą wspieramy misje franciszkańskie, a po Mszy św. o godz. 800 adoracja animowana przez członków Grupy misyjnej.
 • ze względu na epidemię nie będzie posługi sakramentalnej chorym z wyjątkiem zagrożenia życia
 • w sobotę o godz. 1715 nabożeństwo pierwszosobotnie z wystawieniem Najśw. Sakramentu, na które złoży się: część Różańca świętego, Litania loretańska, Akt poświecenia się Niepokalanemu Sercu Maryi oraz w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji rodzin oczekujących potomstwa i tych proszących o dar rodzicielstwa

10. Kościół od poniedziałku do piątku będzie otwarty od godziny 1500, a w piątek od 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do wieczornej Mszy świętej.

11. Przypominamy, że od 30 listopada Msze święte w dzień powszedni będą odprawiane o godzinie: 700; 800 i 1800. Nie będzie Mszy świętej o godz. 730; zamówione intencje na tą godzinę będą odprawiane o godzinie 700, a Msza święta o godzinie 800 będzie Mszą recytowaną. W związku z powyższą zmianą z Sakramentu Pokuty będzie można skorzystać przed jedną i drugą Mszą świętą poranną, czyli od godziny 645 i 745.

12. Informujemy również, że od nowego roku kalendarzowego niedzielna Msza święta popołudniowa będzie sprawowana o godzinie 1700.

13. W ostatnim tygodniu została przeprowadzona naprawa sprzętu nagłaśniającego, który uległ awarii z powodu zwarcia instalacji głośnikowej oraz dokonano przeglądu całej instalacji i naprawiono wszelkie uchybienia. Te nieplanowane, ale konieczne prace kosztowały 7050 zł. Została także zamontowana kamera, która od następnej niedzieli posłuży do transmisji Mszy świętej przez kanał YouTube.

14. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać pewnemu małżeństwu za ofiarę 500 zł. na witraż oraz za wszelkie ofiary wpłacone w ostatnim tygodniu na konto klasztoru.

15. Do wieczności z naszej parafialnej wspólnoty odszedł + Roman Waląg, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek – Dobry Jezu, a nasz Panie...