1 NIEDZIELA ADWENTU

3 grudzień 2023

 

1. Nieszpory niedzielne o godzinie 1645.

2. Dziś po każdej Mszy świętej zbiórka na prace związane z rozbudową przyklasztornego parkingu.

3. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w porannej Mszy świętej ku czci Maryi Panny, zwanej Roratami, którą w naszym kościele będziemy sprawować w dni powszednie o godzinie 700. Zapraszamy dorosłych, młodzież, szczególnie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz dzieci z lampionami. W sobotę po Roratach dla dzieci biorących w nich udział w refektarzu klasztornym poczęstunek.

4. Adwent to także czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Pomyślmy już dzisiaj o spowiedzi, szczególnie te osoby, które może już od dłuższego czasu nie przystępują do tego sakramentu.

5. Trwa nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą odmawiamy po rannej Mszy świętej, zaś przed Roratami o godzinie 640 przez czas nowenny śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

6. Od dzisiejszej niedzieli można nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Za ofiary składane przy tej okazji serdecznie dziękujemy.

7. Z posługą sakramentalną do chorych przed Świętami udamy się w sobotę 23 grudnia od godziny 900. Chorych zgłaszać można do czwartku 21 grudnia włącznie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będą rozprowadzane przez członków Parafialnego Zespołu Caritas w trzecią niedzielę Adwentu tj. 17 grudnia w cenie: 8 zł. mała świeca i 18 zł. duża.

9. W ramach akcji Świąteczna pomoc potrzebującym do oznaczonych puszek z logo Caritas można złożyć ofiarę w wyznaczonych sklepach: ABC, Pokusa, Sezamek, w Młynie, Delikatesy Centrum oraz Sierp. Można również złożyć datki na ten cel do puszki znajdującej się przy ołtarzu św. Antoniego.

10. We wtorek o godzinie 1800 Msza święta zbiorowa za wstawiennictwem św. Antoniego.

11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – od godziny 1700 prywatna adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a o godzinie 1730 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

12. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte z kazaniem o godzinie 700, 830 i 1800. O godzinie 640 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Podczas wieczornej Mszy świętej zostaną poświęcone i wręczone dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej medaliki i książeczki.

13. Przed kościołem rozprowadzany jest Kalendarz Jubileuszowy oraz kawa jubileuszowa.

14. Parafia Bożego Ciała w Bieczu organizuje w dniach od 8 do19 lipca przyszłego roku pielgrzymko-wycieczkę do Włoch. Więcej informacji na stronie internetowej w/w parafii.

15. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękujemy pewnym osobom z Przedmieścia Dolnego za ofiarę 1000, 500 i 200zł. na nową posadzkę do naszego kościoła.