OGŁOSZENIA

PARAFIA I KLASZTOR PW. ŚW. ANNY OO. FRANCISZKANÓW W BIECZU

38-340 Biecz ▪ ul. Kazimierza Wielkiego 2 ▪ tel. (013) 447 18 44 ▪ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ▪ www.franciszkaniebiecz.pl

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26 marzec 2023

 

1. Dziś po każdej Mszy świętej w ramach wielkopostnej jałmużny będziemy mogli wesprzeć swoimi ofiarami składanymi do puszek rehabilitację Jakuba i Macieja Waląg.

2. Spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej dziś o godzinie 1800.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, szczególnie tych, którzy wogóle jeszcze nie uczestniczyli. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w tym tygodniu animują: w poniedziałek – Grupa misyjna, we wtorek – Służba Liturgiczna; w środę – dzieci komunijne

4. We wtorek o godzinie 1800 Msza święta zbiorowa za wstawiennictwem św. Antoniego.

5. Od środy do piątku Rekolekcje dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1.

6. W czwartek Nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia o godzinie 1730 rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne. Następnie Msza święta z nauką ogólną, a po niej nauka dla Rodziców. Dokładny program Rekolekcji dostępny jest na plakatach, na stronie internetowej parafii i na ulotkach znajdujących się na stoliku pod chórem. Zachęcamy do udziału w naukach rekolekcyjnych wszystkich parafian.

7. Msze święte w czasie rekolekcji z nauką ogólną o godzinie 700 i 1800. Taca z piątku i soboty przeznaczona będzie dla Rekolekcjonisty.

8. W piątek o godzinie 1930 w kościele rozpoczniemy celebrację Drogi Krzyżowej, która przejdzie ulicami naszego miasta: Kazimierza Wielkiego, Ligęzów, 3 Maja, Fuska, Grodzką do Kolegiaty Bożego Ciała i zakończy się w świątyni Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy wszystkich Parafian: dorosłych, młodzież, szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania i dzieci do udziału w tym nabożeństwie. Prosimy, aby przynieść ze sobą świece. Krzyż poniosą z naszej parafii:

  • do stacji II – członkowie Róż różańcowych,
  • do stacji IV – matki,
  • do stacji VI – członkowie Grupy misyjnej,
  • do stacji VIII – ojcowie,
  • do stacji X – Służba Liturgiczna,
  • do stacji XII – Członkowie Rady Parafialnej i Caritas,
  • do stacji XIV – młodzież

W tym dniu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godzinie 1730.

9. W sobotę o godzinie 830 Msza święta dla osób chorych i starszych z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Prosimy o pomoc osobom starszym w dotarciu do kościoła i z powrotem.

10. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną przedświąteczną odbędą się w sobotę 1 kwietnia od godziny 900 – zapisy w zakrystii.

11. Okazja do Sakramentu Pokuty w czasie rekolekcji od godziny 630 oraz po południu od godziny 1730.

12. W Niedzielę Palmową Msze święte z poświęceniem palm według porządku niedzielnego. Przed Mszą świętą o godzinie 1000 poświęcenie palm na placu przed kościołem i procesja do świątyni – gromadzimy się na zewnątrz świątyni; szczególnie zapraszamy dzieci. W tym dniu przed każdą Mszą świętą będzie można nabyć u ministrantów za dobrowolną ofiarę zielone gałązki palmowe do poświęcenia.

13. Spotkanie organizacyjne przed uroczystością I Komunii świętej w najbliższą środę po wieczornej Mszy świętej w kościele.

14. Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna.

15. Za tydzień przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła.

16. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną, która wyniosła 11.350zł. Dziękujemy pewnym rodzinom: z Korczyny za ofiarę 500zł., z ul. Parkowej za ofiarę 500 i 400zł. i z Przedmieścia za ofiarę 100zł. na renowację ołtarza Serca Jezusowego.

17. Zebranie dla mieszkańców Biecza w sprawie wymiany kotłów na ekologiczne oraz dofinansowania i ulg na fotowoltaikę oraz pompy ciepła odbędzie się we wtorek o godzinie 1630 w budynku OSP w Bieczu.