OGŁOSZENIA

PARAFIA I KLASZTOR PW. ŚW. ANNY OO. FRANCISZKANÓW W BIECZU

38-340 Biecz ▪ ul. Kazimierza Wielkiego 2 ▪ tel. (013) 447 18 44 ▪ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ▪ www.franciszkaniebiecz.pl

5 NIEDZIELA  WIELKANOCNA  
2 maj 2021

1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy w dni powszednie o godzinie 1730, a w niedziele o godzinie 1630 na Nabożeństwa majowe.

2. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi o. Zygmunt, któremu życzymy wielu Bożych łask, zdrowia, opieki Matki Bożej i Świętego Patrona w życiu kapłańskim i zakonnym. W intencji Solenizanta będziemy modlić się podczas Mszy świetej o godzinie 1130.

3. Jutro będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele jak w każdą niedzielę. O godzinie 1630 Nabożeństwo majowe.

4. We wtorek o godzinie 1800 Msza święta zbiorowa za wstawiennictwem św. Antoniego, na którą intencje wypisane na kartce możemy składać w zakrystii do chwili rozpoczęcia się Mszy świętej. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Zapraszamy w tym dniu na czwarty już wtorek nowenny do św. Antoniego.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i piątek miesiąca

  • w pierwszy czwartek – od godz. 1700 prywatna adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań, a o godz. 1730 Nabożeństwo majowe.
  • spowiedź święta przed pierwszym piątkiem – w czwartek w czasie adoracji od godz. 1700, a w sam pierwszy piątek – rano od godz. 630 oraz pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  • w pierwszy piątek swoimi ofiarami i modlitwą wspieramy misje franciszkańskie, a po Mszy św. o godz. 800 adoracja animowana przez członków Grupy misyjnej.
  • ze względu na epidemię nie będzie posługi sakramentalnej chorym

6. W przyszłą niedzielę na dodatkowej Mszy świętej o godzinie 1300 uroczystość I Komunii świętej. W świątyni w Liturgii mogą uczestniczyć tylko dzieci i rodzice. Pozostałe osoby ze względu na limity wiernych proszone są o uczestnictwo na zewnątrz.

7. Przypominamy o spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej wielkanocnej, gdyż wielu parafian ani w zeszłym ani w tym roku nie uczyniło tego. Z Sakramentu Pokuty w naszym kościele można skorzystać w dni powszednie o godzinie 645; 745 i 1745, zaś w niedziele i święta pół godziny przed każdą Mszą świętą.

8. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy serdecznie za ofiary przekazane na renowację ołtarza Matki Bożej: pewnej rodzinie za ofiarę. 500zł. oraz pewnym osobom za ofiarę 300 i 100zł. oraz tym wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu dokonali wpłat na powyższy cel na konto parafialne. Dziękujemy właścicielom firmy Trans-Hand-Bud za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu przy klasztorze oraz panu Łukaszowi Liana za ofiarowaną ziemię. Podziękowanie kierujemy także do Państwa Bek za przeprowadzoną konserwację sprzętu przeciwpożarowego. Za każdą pomoc i życzliwość serdeczne Bóg zapłać!

9. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. + Janina Liana, której pogrzeb odbędzie się we wtorek – Dobry Jezu, a nasz Panie...