OGŁOSZENIA

PARAFIA I KLASZTOR PW. ŚW. ANNY OO. FRANCISZKANÓW W BIECZU

38-340 Biecz ▪ ul. Kazimierza Wielkiego 2 ▪ tel. (013) 447 18 44 ▪ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ▪ www.franciszkaniebiecz.pl

17NIEDZIELA  ZWYKŁA - Odpust Parafialny   
25 lipiec 2021

1. Dzisiaj po Mszach świętych poświęcenie pojazdów z racji wspominanego w liturgii św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy brelok do kluczy, a złożone ofiary w ramach Akcji św Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr będą przekazane misjonarzom na sfinansowanie zakupu samochodu jako niezbędnego środka transportu w pracy misyjnej.

2. Jutro 26 lipca w liturgii wspominać będziemy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najśw. Maryi Panny i dziadków Jezusa. Msze święte z kazaniem o godzinie 700 i 1800. Zapraszamy na wieczorną Mszę świętą wszystkich dziadków i osoby starsze z naszej parafii z racji obchodzonego po raz pierwszy w całym Kościele Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. Od godziny 1730 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty – prosimy o pomoc w dotarciu do świątyni osobom starszym, babciom i dziadkom na to modlitewne spotkanie.

3. We wtorek o godzinie 1800 Msza święta zbiorowa za wstawiennictwem św. Antoniego, na którą intencje wypisane na kartce możemy składać w zakrystii do chwili rozpoczęcia się Mszy świętej.

4. W czwartek o godzinie 1730 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz w ubiegłą niedzielę na tzw. tacę inwestycyjną, które wyniosły 8520zł. Dziękujemy pewnej rodzinie z Belnej Dolnej za ofiarę 500zł., a także pewnym osobom za ofiary 500 i 100 zł. na renowację ołtarza.

6. W dniach od 29 lipca do 1 sierpnia będzie odbywał się festiwal muzyki dawnej Kromer Festival Biecz, który rozpocznie się Mszą świętą pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza w bieckiej Kolegiacie w czwartek o godzinie 1800. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe wolny.

7. Urząd Miejski w Bieczu informuje, że od dnia 3 lipca do 5 września br. w każdą sobotę i niedzielę można skorzystać z bezpośredniego połączenia kolejowego do Muszyny i Krynicy.