OGŁOSZENIA

PARAFIA I KLASZTOR PW. ŚW. ANNY OO. FRANCISZKANÓW W BIECZU

38-340 Biecz ▪ ul. Kazimierza Wielkiego 2 ▪ tel. (013) 447 18 44 ▪ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ▪ www.franciszkaniebiecz.pl

1 NIEDZIELA ADWENTU
28 listopad 2021

1. Nieszpory niedzielne o godz. 1645.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie ze Zbawicielem. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w porannej Mszy świętej ku czci Maryi Panny, zwanej Roratami, którą w naszym kościele będziemy sprawować w dni powszednie o godzinie 700.

3. Modlitwy nowennowe przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP odmawiać będziemy począwszy od jutra po porannej Mszy świętej: a przed Mszą o godzinie 640 przez czas nowenny będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

4. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Pomyślmy już dzisiaj o spowiedzi, szczególnie te osoby, które już od dłuższego czasu pod pretekstem epidemii nie korzystają z żadnych sakramentów.

5. Od dzisiejszej niedzieli można nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Za ofiary składane przy tej okazji serdecznie dziękujemy.

6. W ramach akcji Świąteczna pomoc potrzebującym do oznaczonych puszek z logo Caritas można złożyć ofiarę w wyznaczonych sklepach: ABC, Pokusa, Sezamek, w Młynie, Delikatesy Centrum, Sierp i Szetela. Można również złożyć datki na ten cel do puszki znajdującej się przy ołtarzu św. Antoniego.

7. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę przez członków Parafialnego Zespołu Caritas w cenie 7 zł. mała świeca i 17 zł. duża.

8. We wtorek o godzinie 1800 Msza święta zbiorowa za wstawiennictwem św. Antoniego.

9. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w niedzielę 5 grudnia o godzinie 1800 w refektarzu klasztornym.

10. W środę 8 grudnia br. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej na Mszę świętą o godzinie 1800, po której zostaną poświęcone i rozdane dzieciom medaliki i książeczki.

11. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca

  • w pierwszy czwartek – od godz. 1700 prywatna adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a o godz. 1730 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  • spowiedź święta przed pierwszym piątkiem – w czwartek w czasie adoracji od godz. 1700, a w sam pierwszy piątek – rano od godz. 630 oraz pół godziny przed wieczorną Mszą świętą W pierwszy piątek swoimi ofiarami i modlitwą wspieramy misje franciszkańskie, a po Mszy świętej o godz. 800 adoracja animowana przez członków Grupy misyjnej.
  • kapłani z posługą sakramentalną do chorych udadzą się od godziny 900
  • w sobotę o godz. 1715 nabożeństwo pierwszosobotnie z wystawieniem Najśw. Sakramentu, na które złoży się: część Różańca świętego, Litania loretańska, Akt poświecenia się Niepokalanemu Sercu Maryi oraz w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji rodzin oczekujących potomstwa i tych proszących o dar rodzicielstwa

12. Ze względu na złą sytuację epidemiczną bardzo prosimy wszystkich wchodzących do świątyni o dezynfekcję rąk i zakrywanie nosa i ust.

13. Od nowego roku liturgicznego Kancelaria Parafialna w soboty będzie czynna w godzinach od 730 do 800.

14. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz w ubiegłą niedziele na tzw. tacę inwestycyjną, które wyniosły 7550zł. Bóg zapłać pewnej osobie z ul. Binarowskiej za ofiarę 1000zł. na witraż.

15. Jeżeli ktoś z parafian zechciałby ofiarować do kościoła na święta dużą jodłę – taką mniej więcej jak była w zeszłym roku – proszony jest o kontakt z Proboszczem.

16. Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieczu będą od poniedziałku rozprowadzać kalendarz na nowy rok, z którego dochód będzie przeznaczony na zakup nowego sprzętu pożarniczego.

17. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: + Teresa Pawlik i + Roman Antoniv, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w pomoc rodzinie Zmarłego Romana poprzez zbiórkę ofiar do puszek w przyszłą niedzielę przeprowadzaną przez Liturgiczną Służba Ołtarza, do której należy syn Zmarłego. Polećmy Bożemu Miłosierdziu naszych Zmarłych parafian – Dobry Jezu, a nasz Panie...